• photovoltaic glass
 • k
 • photovoltaic glass
Добредојдовте на нашата веб-страница
Супер светлината стапка на пренесување фотоволтаични стакло и ниско-Е стакло се користат главно во соларни панели и градежната индустрија.

Строга автоматски процесот на производство

 • Необработен матерјал

  Необработен матерјал

 • слој

  слој

 • Termpering

  Termpering

 • инспекција

  инспекција

за нас

Fujian нови спојување група компанијата започна во 1980 година, стакло занает продавница, е регистриран во 1999 година во Fujian Fuqing, седиште се наоѓа во Fuqing нови спојување јуани Хонг инвестициона зона индустриска зона, која е сопственик на нови спојување стакло ко., LTD., Fujian Фужоу нови спојување стакло ко., LTD., Fujian спојување нови енергетски технологија ко., LTD. И Шангај Фу индустрија на нови енергетски технологија ко., LTD., А другите четири компании, повеќе од 1000 вработени. Покрај тоа, таа, исто така, го контролира две компании, како што се рудници за јаглен и недвижен имот.

 • ab
 • DCIM100MEDIADJI_0157.JPG
 • DCIM100MEDIADJI_0035.JPG

Билтен

За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.
WhatsApp Online Chat !