за нас

Fujian нови спојување група компанијата започна во 1980 година, стакло занает продавница, е регистриран во 1999 година во Fujian Fuqing, седиште се наоѓа во Fuqing нови спојување јуани Хонг инвестициона зона индустриска зона, која е сопственик на нови спојување стакло ко., LTD., Fujian Фужоу нови спојување стакло ко., LTD., Fujian спојување нови енергетски технологија ко., LTD. И Шангај Фу индустрија на нови енергетски технологија ко., LTD., А другите четири компании, повеќе од 1000 вработени. Покрај тоа, таа, исто така, го контролира две компании, како што се рудници за јаглен и недвижен имот.

_DSC6624-P

Главни стопански гранки се high-end архитектонски стакло производство и преработка, фотонапонски стакло производство и преработка, фотонапонски модул, фотоволтаична централа, итн, е збирка на ниско-е обложена стакло, соларни фотонапонски стаклена подлога стакло, производство на стакло и длабока обработка на високо-технолошки претпријатија, е стакло обработка на првите 30 претпријатија во Кина.

Група компанија има искуство од "напорна работа, независен развој и управување со ликвидноста" на примитивен акумулација на "ориентирани кон луѓето, научни управување, управување со иновации" на процесот за одржлив развој, одамна е посветена на постојано се збогати и совршена во областа на обработка на стакло. Сега има напредни опремата за производство, фабрика, создаде одлична работа, животната средина, произведува одличен менаџмент и технички персонал, и да се создаде одлични перформанси, одличен квалитет на производи од стакло, безбедност, заштеда на енергија, заштита на животната средина достигна светски стандард. Меѓу нив, инвестиција од 200 милиони јуани во 2009 година новоизградени ниско-е производство слој линија, и да инвестира 300 милиони долари во 2011 година беше отворен ден топи волумен од 550 тони на ултра календар производство фотоволтаични стакло линии и производство мазна палење на почетокот 2016 година, на годишното производство на 18 милиони м2 (3,2 мм), може да обезбеди поттик потребни за 2 ГН на соларна енергија соларни фотонапонски ултра врежана стакло, ова е, исто така, во вториот по големина производство PV линија Fujian покраината. 

The company has passed the ISO9001, ISO13001,ISO14001,TUV certification,SPF certification,3C certification and CE test for many years, and has been awarded the honor of China's processing glass 30 enterprises for four consecutive years. It is a famous brand product in fujian province. In 2017, he won the gold glass award and strategic partner of the 4th China glass network.

 


WhatsApp Online Chat !