Калено стакло - Кина Xinfuxing стакло

Калено стакло

 • ФОБ Цена: USD20.88 -47,88
 • Мин цел: 1000SQM
 • Набавка Способност: 100000SQM
 • Порт: Фужоу Кина
 • Плаќање: T / TL / C
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ Калено стакло
  Мандат толкување: * Зајакнато стакло се занимава со термичка обработка. Таа се карактеризира со формирање на стрес притисок слој на површината на стаклото. Механичка сила и силата на отпорни на топлина влијание се подобри, и имаат посебна состојба на остатоци.
   Спецификација за производ  
  дебелина на производот 5mm ~ 60mm
  Максимална големина 2400 * 9000mm
  големина мин 300mm * 300mm
  Поле на примена:  Врати, прозорци, завеса ѕид, ескалатор, ограда, партиција, изградба на штит, внатрешна декорација, мебел, апарати за домаќинство
  Забелешка 1.In на процесот на управување, ние треба да обрнат внимание на заштитата на аголот од калено стакло, поради стресот на темпериран стакло е најконцентриран, и еднаш се случува на ударот, тоа може да биде целосно прекината. Односот помеѓу големината на калено стакло и анти ветер притисок треба целосно да се смета во дизајнот.
    2.Tempered стаклото не може повторно да се сече.
    3.Tempered стакло има "експлозивен" ризик. Таа е предизвикана од проектирање, инсталација, површина, неговиот квалитет, употребата и нивото на подот etc..Using хомогена калено стакло или ултра бело стакло ќе се намали веројатноста за стакло експлозивни
    4.Please се усогласат со соодветните технички спецификации на инсталацијата, како што се: JGJ 113- "техничка спецификација за изградба на апликација стакло" (вклучително и одредби), JGJ102- "стакло завеса ѕид инженеринг техничка спецификација", JGJ255- "осветлување покрив и метал покрив техничка спецификација".

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !