2.0mm-4.0mm Сончевиот калено стакло - Кина Xinfuxing стакло

2.0mm-4.0mm Сончевиот калено стакло

 • ФОБ Цена: USD3.95-4.5
 • MIN количина за нарачка: 2600SQM
 • Набавка способност: 100000SQM
 • По: Месец
 • Порт: Фужоу Кина
 • Плаќање: T / TL / C
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на предметот Соларни калено стакло
  Точка бр PE019
  дебелина спектар 2.0mm
  Максимална големина 1000 * 2000mm
  големина мин 300 * 300mm
  големина 1. должината на страната L≤1000mm дозволена девијација + 0, -1.5mm
  2. страна должина L≥1000mm дозволена девијација ± 1mm
  соларни Трансмисиски ≥93.8% бранова должина опсег 380-1100nm
  Diagona Разликата ≤ 2mm
  цврстина 3H
  Максимална содржина на железо ≤120ppm
  warpage 1.Global warpage≤0.3%
  2. Локалните warpage≤0.5mm мери на растојание од 300mm
  засечени агли ширина 1-4mm
  Отпорност на нечистотија Paste the 3M tape on the smooth side of AR glass in 20 cm²,Remove tape and insperction adhesion results.If the contamination 

  помалку од 1 cm² и количината не повеќе од 2 парчиња, тоа е донесен.

  грубост Нежните страна просек 0.4-1.2um
  предности 1.Combined со нанометри анти-рефлективен слој технологија, стаклена површина има густа структура на високо-добивка филм, кој се зголеми за 2,3% -2,5% на соларни пренесување.
  2. Добар перформанси на киселина и алкално отпор под ужасни услови на отворено

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !